Azjatyckie sajgonki - wegańskie spring rolls z warzywami i orzechami
Przygotowanie: 
Gotowanie: 
Czas w sumie: 
Porcje: 12
 
Składniki
  • 400g mrożonych warzyw do dań chińskich
  • 1 łyżeczka suszonego imbiru
  • 1 łyżka sosu sojowego
  • 1 łyżka ostrego sosu sriracha
  • kilka liści kapusty pekińskiej (ja użyłam fioletową)
  • 75g pikantnej mieszanki orzechów Wanderlust Itac*
  • 12 arkuszy papieru ryżowego do sajgonek
Wykonanie
  1. Warzywa wrzuć na patelnię i zacznij podgrzewać. Dodaj suszony imbir, sos sojowy oraz sos sriracha i dokładnie wymieszaj. Gdy warzywa będą miękkie, podduszone, a patelnia będzie sucha, zdejmij z gazu. Ważne jest to, by farsz do sajgonek nie był zbyt wilgotny i by go ostudzić przed rolowaniem sajgonek. Gdy będzie on nadal gorący, papier ryżowy się rozklei i zwinięcie będzie niemożliwe. W tym czasie posiekaj pikantną mieszankę orzechów na drobniejsze kawałki, a kapustę pekińską na drobne paski. Gdy warzywa osiągną temperaturę pokojową, możemy zawijać sajgonki. By dowiedzieć się jak to zrobić, koniecznie zobacz mój instruktaż na kanale na YouTube.
  2. Każdy arkusz papieru ryżowego namocz w zimnej wodzie przez kilka sekund, a następnie połóż na drewnianej desce. Następnie ułóż około 2 łyżki warzyw, następnie kilka pasków kapusty pekińskiej i posyp łyżką orzechowej mieszanki. Następnie chwyć za boki, zawiń je do środka, a następnie zroluj wzdłuż powstałej dłuższej krawędzi. Postępuj tak samo z pozostałymi arkuszami papieru ryżowego, aż do wykorzystania wszystkich składników.
  3. Sajgonki podawaj na zimno i przechowuj w lodówce. Bardzo dobrze smakują w akompaniamencie słodkiego sosu chilli oraz świeżej kolendry.
Uwagi
*dostępne wyłącznie w sieci sklepów Biedronka
Recipe by Karolina Gawrońska - Fundacja Roślinna at https://karolinagawronska.pl/azjatyckie-weganskie-springrolls/